
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 2.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 1.75 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 1533
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15907
Ext.Price$0.15907
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15907 | $0.15907 |
| 10 | $0.14219 | $1.42190 |
| 50 | $0.12710 | $6.35500 |
| 100 | $0.11442 | $11.44200 |
| 500 | $0.10300 | $51.50000 |
| 1000 | $0.09273 | $92.73000 |
| 3000 | $0.08679 | $260.37000 |
| 5000 | $0.08124 | $406.20000 |
